Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την

Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την
 
ΦόρουμΦόρουμ  «Σκότωσα το μωρό μου. Θεέ μου!» Empty  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 «Σκότωσα το μωρό μου. Θεέ μου!»

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 10/11/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : αθηνα

«Σκότωσα το μωρό μου. Θεέ μου!» Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: «Σκότωσα το μωρό μου. Θεέ μου!»   «Σκότωσα το μωρό μου. Θεέ μου!» EmptyΚυρ Φεβ 17, 2013 6:18 am

Νέα στοιχεία είδαν το φως της δημοσιότητας για τον Οσκαρ Πιστόριους. Βρέθηκε ένα ματωμένο ρόπαλο με τη σύντροφο του να φέρεται πως πήγε να κρυφτεί στο μπάνιο μετά τον πρώτο πυροβολισμό.


Ο Νότιο Αφρικανός αθλητής ήταν σε κατάσταση πανικού μετά το φόνο της συντρόφου του, Ρίβα Στίνκαμπ. Ο Πιστόριους πριν ειδοποιήσει την Αστυνομία, κάλεσε τον φίλο του Τζάστιν Ντιβάρις, αναφέροντας του πως σκότωσε το μωρό του:

«Είναι πολύ κρίμα. Μου τηλεφώνησε στις 3:55 λέγοντας πως η Ρίβα είχε πυροβοληθεί. Τον ρώτησα ‘Τι λες; Δεν καταλαβαίνω!’ και μου είπε ‘Έγινε ένα τρομερό ατύχημα. Πυροβόλησα τη Ρίβα. Στη συνέχεια ο γείτονάς του πήρε το τηλέφωνο και μου είπε πως ήταν αλήθεια και μου είπε να πάω στο σπίτι του. Ήμουν σοκαρισμένος. Ρώτησα τον γείτονα αν η Ρίβα ήταν καλά και αν το όπλο εκπυρσοκρότησε από ατύχημα. Μου απάντησε ‘Όχι, δεν είναι καλά. Πρέπει να έρθεις εδώ’. Όταν έφτασα στο σπίτι του ήταν ήδη η αστυνομία. Δεν μου επέτρεψαν να μπω σπίτι, αλλά μπορούσα να δω το σώμα της Ρίβα καλυμμένο με πετσέτες και σεντόνια. Ο Όσκαρ ήταν υπό κράτηση στο γκαράζ του σπιτιού του, αλλά με άφησαν να του μιλήσω. Ήταν τελείως ασυνάρτητος και έλεγε συνέχεια ‘Σκότωσα το μωρό μου. Θεέ μου, πάρε με!’. Καθόταν και έκλαιγε για μία ώρα. Τον ρωτούσα τι είχε γίνει και μου έλεγε συνεχώς το ίδιο πράγμα», είπε ο φίλος του Πιστόριους.

Τοπικά δημοσιεύματα αναφέρουν πως στο σπίτι του Πιστόριους βρέθηκε και ένα ματωμένο ρόπαλο του κρίκετ και φέρεται πως με αυτό χτύπησε στο κεφάλι την κοπέλα του! Η αστυνομία ερευνά αν το ρόπαλο χρησιμοποιήθηκε από τον Πιστόριους ή από τη σύντροφό του στην προσπάθειά της να αμυνθεί.

Τα σενάρια...

Πάντως, από την στην αστυνομία ανέφεραν πως η Ρίβα Στίνκαμπ δέχτηκε τον πρώτο πυροβολισμό από τον Πιστόριους στο πόδι και κρύφτηκε στο μπάνιο, όπου στη συνέχεια πυροβολήθηκε άλλες τρεις φορές. ««Η υποψία είναι ότι ο πρώτος πυροβολισμός έγινε στην κρεβατοκάμαρα και την χτύπησε στο ισχίο. Στη συνέχεια έτρεξε και κρύφτηκε στην τουαλέτα... Έκτοτε έγιναν άλλοι τρεις πυροβολισμοί», είπε μια πηγή της αστυνομίας στην εφημερίδα City Press.

Σε μια άλλη εφημερίδα την Beeld, γράφει πως σύμφωνα με την έκθεση της Αστυνομίας, ο Οσκαρ Πιστόριους έδωσε το φιλί της ζωής στη σύντροφο του μετά τους πυροβολισμούς, αφού όταν έφτασαν τα περιπολικά η Ρίβα ακόμα ανέπνεε. Επίσης, μια άλλη πηγή κοντά στην αστυνομία ανέφερε ότι η έκθεση δείχνει ότι η Στίνκαμπ καθόταν στο νεροχύτη όταν πυροβολήθηκε.

Το ριάλιτι της Ρίβα Στίνκαμπ



Προβλήθηκε το πρώτο επεισόδιο του reality show «Tropika Island» με πρωταγωνίστρια τη Ρίβα Στίνκαμπ και αφού πρώτα συναίνεσε η οικογένεια της. Στην αρχή του video το 30χρονο μοντέλο που πέθανε μετά τους πυροβολισμούς του Οσκαρ Πιστόριους μίλησε για τους στόχους της στη ζωή.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://trela.forumgreek.com
 
«Σκότωσα το μωρό μου. Θεέ μου!»
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Μη πουλάς τρέλα . Μοίρασέ την :: escape news-
Μετάβαση σε: